לפורטל המפתחים
קטלוג ה-API שלנו!
קטלוג ה-API שלנו!
צפו במגוון הAPI של דיסקונט

מה זו בנקאות פתוחה?

גישה חדשנית, עולמית, הצוברת תאוצה ומאפשרת לייצר פתרונות ויישומים פיננסיים חדשניים בתחום הבנקאות

"הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא ליצור אותו"

(פיטר דרוקר, הוגה דעות ואבי תורת הניהול המודרנית)

הטכנולוגיה לא עוצרת, העולם סביבנו משתנה ואיתו גם ענף הבנקאות. הבנקאות הפתוחה נולדה מתוך צורך, מתוך הרצון של המערכת הבנקאית להתאים את עצמה לחיים שהפכו מהירים, גלובליים, מתוחכמים ותובעניים, ובעיקר לצרכים הבנקאיים של לקוחותיה.

מה זאת אומרת "פתוחה"?

הבנקאות הפתוחה היא פלטפורמה העושה שימוש בטכנולוגיות חדשניות ומאובטחות, ומטרתה לעודד פיתוח של מוצרים ושירותים פיננסיים חדשניים עבור לקוחות הבנקים.

מודל הבנקאות הפתוחה הולך וצובר תאוצה בעולם, במיוחד באירופה. בישראל, בנק דיסקונט הוא הבנק הראשון שאימץ את מודל הבנקאות הפתוחה. הבנק הקים פלטפורמה להתממשקות מול חברות חיצוניות, שמבקשות לפתח עבור לקוחותיהן אפליקציות בתחום הפינטק או לספק להם פתרונות ושירותים פיננסיים מתקדמים.

על בסיס הפלטפורמה שהוקמה בדיסקונט, הבנק יכול לאפשר לחברה חיצונית גישה מאובטחת למידע בנקאי של לקוחותיו, ובתנאי שנתנו הסכמתם לכך. בנוסף, הבנק יכול לאפשר לחברה להפנות לקוחות שיש להם חשבון בדיסקונט לאתר הבנק לביצוע פעולה, כחלק מתהליך רכישה של המוצר או השירות של החברה.

בסופו של דבר, פלטפורמת הבנקאות הפתוחה תאפשר ללקוחות ליהנות משימוש במוצרים ושירותים חדשניים. פלטפורמת הממשק בין הבנק לחברה מבוססת על סטנדרט אחיד בפרוטוקול REST API.

כמו כן, תשתית הבנקאות הפתוחה תאפשר לחברות לבצע תהליכים דיגיטליים אוטומטיים מול הבנק, בממשק "מכונה – למכונה", וכך לחבר את המערכות הארגוניות שלהן, לרבות מערכות ה – ERP וה – CRM לבנק, על מנת לייעל תהליכים ולהביא לחסכון כספי.

דיסקונט הוא הבנק הראשון בישראל שאימץ את עקרונות הבנקאות הפתוחה.

הצטרפו אלינו! בואו נמנף את הטכנולוגיה וננצל הזדמנויות עסקיות על מנת לספק ללקוחותינו וללקוחותיכם חוויה ייחודית במגוון רחב של שירותים דיגיטליים.