לפורטל המפתחים
קטלוג ה-API שלנו!
קטלוג ה-API שלנו!
צפו במגוון הAPI של דיסקונט

שאלות ותשובות נפוצות

כגישה חדשה בעולם הבנקאות, הבנקאות הפתוחה מעוררת סקרנות ולא מעט עניין. ריכזנו עבורכם תשובות לשאלות נפוצות, כאלו שעולות לעיתים קרובות. חיפשתם תשובה ולא מצאתם? שילחו לנו פנייה ונשמח לענות

שאלות ותשובות נפוצות

הבנקאות הפתוחה (Open Banking) היא תחום חדש ומאתגר בעולם הבנקאות, ומטרתה לעודד פיתוח של מוצרים ושירותים פיננסיים חדשניים עבור לקוחות הבנקים. מודל הבנקאות הפתוחה הולך וצובר תאוצה בעולם, במיוחד באירופה. בישראל, בנק דיסקונט הוא הבנק הראשון שמאמץ את מודל הבנקאות הפתוחה. הבנק הקים פלטפורמה טכנולוגית, שתאפשר לחברות חיצוניות, המבקשות לפתח עבור לקוחותיהן אפליקציות בתחום הפינטק או לספק להם פתרונות ושירותים פיננסיים מתקדמים, להתממשק למידע הלקוחות השמור בבנק, או להפנות את הלקוחות לביצוע פעולות בחשבונותיהם באמצעות אתר דיסקונט, והכל בכפוף לקבלת אישור הלקוחות כמובן.

כך תאפשר הבנקאות הפתוחה ללקוחות ליהנות משימוש במוצרים ושירותים חדשניים. 

עוד על בנקאות פתוחה >

פלטפורמת הבנקאות הפתוחה של דיסקונט מאפשרת לחברות חיצוניות להציע ללקוחות דיסקונט שירותים, שיתבססו על קבלת מידע ועל הפנייה לביצוע פעולות בחשבונות הלקוחות, בסטנדרט גבוה ואחיד. פלטפורמת הבנקאות הפתוחה של דיסקונט פועלת בדומה לפלטפורמות של הבנקים המובילים בעולם בתחום, כאשר התקשורת מתבצעת באמצעות ממשקי API, בפרוטוקול REST, בסטנדרט אחיד ופתוח.

עוד על הבנקאות הפתוחה בדיסקונט >

הפלטפורמה מיועדת לחברות, עסקים וסטארטאפים, שמעוניינים לפתח מוצרים ושירותים חדשניים עבור לקוחות הבנק, או עבור חברות שמעוניינות לייעל תהליכי עבודה פנימיים תוך יצירת ממשק ישיר לחשבונן בבנק.

המעוניינים לעשות שימוש בפלטפורמת הבנקאות הפתוחה של דיסקונט ייבחנו בהתאם להצעת הערך שהחיבור לבנק יוכל להניב עבורם ועבור לקוחות דיסקונט.

חושבים שאתם מתאימים?  שילחו לנו פנייה >

חברות שברשותן תעודות שהונפקו ע"י ממשל זמין, יוכלו ליהנות מגישה לשירותי ה- API ולקבל מידע בהתאם לרגולציה.

בשלב זה השירות ניתן לחברות בלבד.

לשלוח פניה לצוות הבנקאות הפתוחה וניצור איתכם קשר. בקשתכם תיבחן בהתאם לקריטריונים שהבנק קבע, וככל שתמצאו מתאימים, נשמח לאפשר לכם להתחבר.

לא. כל חברה המבקשת לפתח שירות חדשני המתאים ללקוחות בנק דיסקונט יכולה לקבל גישה לפלטפורמה לאחר שבקשתה תיבחן, וללא קשר לבנק בו היא מנהלת את חשבונותיה.

השימוש בפלטפורמת הבנקאות הפתוחה כרוך בדמי שימוש שהחברה המפתחת תשלם לבנק. לקוחות הבנק, שייהנו מהאפליקציות החדשניות שיפותחו על גבי הפלטפורמה לא יידרשו לשלם לבנק עבור השימוש ביישומים, אך ייתכנו חיובים בכפוף לתנאי החשבון.

חברות גדולות, המבקשות לקבל גישה לחשבונות הבנק שלהן באמצעות ממשקי API יכולות לבצע שימוש בפלטפורמה לצורך חיבור מערכות ה - ERP שלהן לבנק. לפרטים נוספים צרו קשר >

בנק דיסקונט מציע מגוון שירותים רחב, אשר נע מקבלת מידע ועד הפנייה לביצוע פעולות בחשבון. סוגי השירותים הקיימים בפלטפורמת API מפורטים כאן. אנו פועלים להוסיף שירותים נוספים כל העת, עקבו אחר הפרסומים אודות שירותים נוספים בפלטפורמה בעתיד.

לאחר בחינת הבקשה ואישורה תינתן גישה לסביבת ה - Sandbox של פלטפורמת הבנקאות הפתוחה. בסביבת ה - Sandbox מבוצעים חלקים מהפיתוח, הבדיקות, מבדקי אבטחת המידע וכו'. לאחר סיום שלב הפיתוח והבדיקות, ובכפוף לאישור הבנק וחתימה של החברה המפתחת על הסכם מתאים, תועבר האפליקציה לסביבת ה - Production לצורך עלייה לאוויר.

אם ברשותכם תעודות שהונפקו על ידי ממשל זמין, בהתאם להנחיות בנק ישראל, תוכלו להיכנס ישירות לפורטל על מנת להתחיל ולפתח את האפליקציה שלכם.

עם התקנת האפליקציה, או בעת השימוש הראשוני בשירות שמציעה האפליקציה, הלקוח מתבקש להיכנס לאתר או לאפליקציית דיסקונט כדי לאמת את זהותו, ושם הוא מייפה את כוחה של החברה המפעילה את האפליקציה לקבל מידע או להפנות לביצוע פעולות בחשבונו. תהליך זה נקרא Oauth2 והוא זה שאחראי ליצירת משולש האמון בין הבנק, הלקוח והאפליקציה החדשה.

הסביבות זהות לחלוטין מבחינת המבנה והשירותים הניתנים בכל סביבה. השוני בין הסביבות מתבטא במידע בלבד, שבסביבת ה - Sandbox  הינו פיקטיבי ומיועד לצורך בדיקות.

כל מסע מתחיל בצעד קטן

כאן מתחיל המסע שלכם לעולם הבנקאות הפתוחה בבנק דיסקונט! מלאו את הפרטים וניצור אתכם קשר

צור קשר איתנו